Пристигна шокантна вест: Пронајдено е телото на исчезнатото 11 годишно девојче кое го бараше целиот регион – вујко ѝ ја убил

Василики Николопулу (11), која исчезнала вчера вечер во 21 часот и 10 минути, била пронајдена мртва, избодена со нож во вратот, а роднината на девојчето наводно го признал делото.

Девојчето исчезнало вчера вечер од месноста Миртија во Пиргос, а денеска била пронајдена во месноста Катарачи со убодни рани на вратот.

11-годишното девојче било пријавено за исчезнато од нејзината мајка и издадено е килибарно предупредување дека се смета дека девојчето е во животна опасност.

За жал, безживотното тело на девојчето е пронајдено денеска, а набрзо во полициска станица бил донесен и вујкото на детето, кој на рочиштето признал дека со својот автомобил го убил детето што го зел синоќа.

Службениците за безбедност на Пиргос на снимката од надзорната камера виделе дека 11-годишното девојче влегло во автомобилот на нејзиниот вујко и заедно ја напуштиле Миртија.

Вујкото, наводно, ја прободел со шрафцигер во вратот.

Инаку, тој и претходно бил обвинет за силување малолетничка, но грчките медиуми не знаат дали бил осуден.

„Ми рекоа дека нашле мало девојче, одам да видам дали е мојата ќерка“, изјавила мајката за медиумите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде