ТРАГИЧЕН ОДМОР ВО ГРЦИЈА: Мајката загина, сопругот (41) и двегодишно дете се повредени

Едно лице загина, а две се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила во средата во Грција, во градот Катерини.

Тешката сообраќајна несреќа се случила околу 10:30 часот по локално време кога директно се судриле автомобил од Србија и автобус.

Зад воланот на автомобилот бил државјанин на Србија, а до несреќата дошло кога директно се судрил со локален автобус, управуван од 64-годишен маж.

Според грчките медиуми, во оваа несреќа со повреди се здобиле татко, мајка и дете. Сепак, жената од повредите починала во четвртокот во болница и покрај напорите на лекарите да го спасат нејзиниот живот.

Мажот (41) е од Србија, додека мајката по потекло е од Хрватска. Во оваа сообраќајка е повредено дете (2) кое итно е префрлено во болница во Солун.

Грчката полиција работи на утврдување на околностите под кои се случила несреќата. Семејство од Србија било на одмор во областа Пиерија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде