Не успеа да ја победи тешката болест: Почина Марија, самохрана мајка на три деца и жената која го обедини целиот регион

Денеска во Србија почина Марија Шапоњиќ (37), самохрана мајка која имаше малигнен тумор на дебелото црево, а од неа се простуваат семејството и пријателите.

„Со голема тага ве известуваме дека нашата лавица Марија Шапоњиќ не напушти по долга и храбра борба и голема поддршка од ваша страна, но не успеа. Ви благодариме на сите што бевте со неа!“, пишува на Фејсбук групата Хуманитарни аукции.

Во коментарите познаници, пријатели и членови на групата се збогуваат со Марија за која се молеше цела Србија.

Она што особено ги погоди сите е фактот што Марија ја оставија три ќерки кои лавовски се бореле за својата мајка, ширејќи апели за помош преку социјалните мрежи.

Да потсетиме, таа до пред четири години водела нормален живот, а потоа следеле симптомите кои укажувале на најлошото.

На Марија и беа отстранети 14 тумори од дебелото црево и карлицата, како и дел од дебелото црево. Во декември 2020 година, следеше операција на црниот дроб, кога беше отстранет малигнен тумор од црниот дроб.

За жал, таа не ја преживеа напорната борба со страшната болест.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде