Познати детали за страшната несреќа во Скопје: 20-годишник е возачот кој е тешко повреден

Дваесетгодишно момче од Скопје е тешко повредено по страотната сообраќајна несреќа, што се случи синоќа на булевар Србија во Кисела Вода.

– На 10.06.2024 околу 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Србија“, Х.Б.(20) од Скопје,

управувајќи патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во столб од улично осветлување.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во „Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде