СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди округот Веили во Кина

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди округот Веили во кинеската автономна ујгурска провинција Ксинџијанг, соопшти Кинескиот центар за земјотреси (CENC).

Земјотресот се случил на длабочина од 20 километри, јавува агенцијата Ксинхуа.

Локалните власти соопштија дека засега нема извештаи за повредени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде