Силно невреме ја погоди Србија: Ветерот корнеше дрвја, улиците под вода

Силно невреме зафати некои делови на Србија и предизвика прилично голема штета.

По неколку тропски и парни денови, температурата во Србија благо опадна, а денеска кон крајот на денот се очекува невреме, додека некои делови од земјата веќе се зафатени со врнежи и грмежи.

Во Костолац кај Пожаревац наврна големо количество дожд, а ветерот беше толку силен што кршеше дрвја.

На социјалните мрежи се појавија снимки од невремето.

На „Инстаграм“ профилот „192_рс“ може да се забележи дека е причинета поголема материјална штета на џип на кој паднало дрво во Костолац.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде