Несреќа во рудникот во Пробиштип: 20-годишно момче со тешки повреди пренесено во болница

Несреќа во рудникот во Пробиштип: 20-годишно момче со тешки повреди пренесено во болница

На 11.06.2024 во 00.48 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итна медицинска помош Пробиштип било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен А.Р.(20) од Пробиштип.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во рудник во Пробиштип.

Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде