Најново: Земјотрес ја стресе Хрватска!

Попладнево нов земјотрес ја потресе Хрватска, пренесува Вечерњи лист.

Иако јачината на земјотресот првично беше проценета на 4,0 степени според Рихтеровата скала, EMSC последователно ја намали јачината на 2,9 степени.

Епицентарот е на седум километри од Оглин, на длабочина од 10 километри.

СЛИЧНА СОДРЖИНА

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Индонезија, јавува EMSC.

Според извештаите, епицентарот бил во областа Кепулалуа Талауд, на длабочина од 75 километри.

Засега нема извештаи за евентуални штети или жртви.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде