УЖАС: 48 годишен маж нападнат и избоден во угостителски објект, итно пренесен во болница

УЖАС: 48 годишен маж нападнат и избоден во угостителски објект, итно пренесен во болница

На 11.06.2024 во СВР Скопје, А.Л.(48) од Скопје пријавил дека на 08.06.2024 пред угостителски објект на подрачјето на општина Аеродром во Скопје бил физички нападнат од неколку лица, при што се здобил со убодни рани.

Тој бил пренесен во приватна болница во Скопје за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде