Семејно насилство ја потресе Македонија: татко ги истепал своите две малолетни ќерки

Семејно насилство ја потресе Македонија: татко ги истепал своите две малолетни ќерки

Вчера во 14.00 часот во Полициското одделение Петровец, 41-годишна жена од скопско село пријавила дека на 09.06.2024 нејзиниот поранешен сопруг

Н.С. физички ги нападнал нивните две малолетни ќерки и притоа употребил и тврд предмет, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде