МВР со детали: Познат идентитетот на жртвите и жената која е осомничена за убиствата

Триесет и шесгодишна жена од Кратово синоќа ги убила сопругот и свекорот.

МВР соопшти дека жената со иницијали В.И. е приведена и задржана во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Како што соопшти денеска МВР, жената се сомничи дека во семејната куќа во Кратово со остар предмет ги нападнала нејзиниот сопруг Ј.И.(38) и неговиот татко С.И.(63), кои починале од здобиените повреди.

По насоки на јавен обвинител телата на починатите биле предадени на обдукција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде