УЖАС: Пукотници во супермаркет на омиленото летувалите на Македонците во Грција – едно лице загина

Во супермаркет во Пиреја, Грција, едно лице загинало во пукање, а друго е повредено, поради што итно е пренесена во болница, пренесува „Прототема“. Полицијата го привела осомничениот.

Според првите информации, дошло до тепачка меѓу тројца државјани на Турција, а муштериите кои се нашле во продавницата почнале панично да бегаат. Жртвите од судирот не се идентификувани.

“Слушнавме два истрели. Видовме вработени како трчаат и викаат полиција. Клиентите трчаа во паника.

Бевме преплашени, мислевме дека се работи за терористички напад”, изјавиле очевидци.

Двајца турски државјани влегле во продавницата и се упатиле кон делот за овошје и зеленчук. Трет човек веднаш влегол зад нив и извадил пиштол и почнал да пука.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде