УХМР утрово со најнова прогноза: Доаѓа нов влажен бран, еве кога да очекуваме врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 26 до 34 степен. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 32 степени.

Според прогнозата на УХМР, викендов ќе преовладува стабилно време и дневната температура ќе биде во пораст. На почетокот на следната седмица во попладневните часови повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

-Потоа се очекува постабилен и сè потопол период, информира УХМР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде