Градот направи пустош: Силно невреме ја погоди Србија

Ќуприја синоќа го зафати страшно невреме пропратено со силен гром, а гром удри во семејната куќа, пишува страницата „Ќуприја нет“.

Како што велат, според слободна проценка, гром удрил во семејната куќа на улицата Цара Лазар, а засега не се знае во каква состојба е објектот.

Се проценува можната штета.

Лесковац, Ниш и Ќуприја беа најтопли вчера со 32°С, но на крајот на денот невреме ја погоди Ќуприја.

Исто така, невремето и град го погодија и Златиборскиот кварт и предизвикаа голема материјална штета.

Извор: Метео аларм/Славчо Попоски

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде