Почина познатиот актер – Сите ќе го паметат по оваа легендарна серија

Актерот Хирам Кастен почина на 71-годишна возраст.

Овој комичар беше ѕвезда на њујоршката сцена во седумдесеттите и осумдесеттите години, во време кога комедијата го доживуваше својот врв. Тој беше најпознат по својата улога во комичната серија „Сајнфелд“ („Seinfeld“).

Актерот почина по долга и тешка борба со различни заболувања, вклучително и рак на простата, се вели во некрологот објавен на неговата официјална страница на Фејсбук.

Тој го запозна Џери Сајнфелд на почетокот на неговата кариера по аудицијата за Стрип, и тие создадоа доживотно пријателство што резултираше со тоа што Хирам се појави во „Сајнфелд“.

Зад себе ја остави сопругата Дијана, со која беше во брак 38 години, и нивната ќерка. Семејството планира комеморација и погреб во Њујорк и Лос Анџелес, пишува „Ти-ем-зи“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде