КРАЈ НА ПОТРАГАТА: Пронајден е 36 годишниот Милан за кого семејството се сомневаше дека паднал во канџите на секта

Пронајден е Милан Б.(36) од Цирих, по кој се трагаше од вторникот на 11 јуни, потврди за „Блиц“ неговата тетка.

– Пронајден е, жив е, сега се е прашање на истрага. Сè уште не сме го виделе, но е хоспитализиран, малку е дезориентиран и бесен – изјави кусо тетката на човекот кој исчезна пред шест дена.

Соговорничката рече дека дошла од Австрија да се види со нејзината братучетка, а од Цирих пристигнала и неговата мајка и сега се чекаат првите информации што навистина се случило.

Потсетуваме дека поради чудни околности неговите блиски се посомневале дека во неговото исчезнување е вмешана секта.

Како што претходно објасни таа неговото однесување било премногу чудно.

– Се плашиме дека паднал во секта. Претходно имаше здравствени проблеми и убедени сме дека сектата го зеде под своја закрила. Сè е толку комплицирано и апсолутно не сме сигурни што се случува овде. Тој е млад човек, перспективен, очигледно е дека наишол на некаков проблем штом цело време бил толку мистериозен. Ова не го направи сам, нешто или некој му дал поддршка за такво нешто – вели соговорничката.

Извор: Newz24live

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде