Изгубил контрола врз возилото и удрил во бетонска ограда, две лица завршија во болница

Вчера во 21.10 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на патот Свети Николе – село Горобинци, светиниколско, 70-годишниот С.С. од село Иванковци,

велешко, управувајќи патничко возило „ланд ровер“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во бетонска ограда и во паркирано патничко возило „фиат“ со штипски регистарски ознаки, паркирано од 61-годишниот С.Г. од Свети Николе, извести МВР.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот С.С, додека со телесни поврди се здобил сопатникот С.С.(52) одс.Иванковци, констатирани во болницата во Велес“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Свети Николе.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде