УЖАС: 35-годишно момче погодено од залутан куршум додека возел велосипед

Додека 35-годишниот А.Ф. од Скопје се возел со својот велосипед во Чаир, почувствувал болка во грбот.

Бил пренесен во болница, каде било констатирано дека бил погоден од залутано зрно од огнено оружје.

Според информациите од МВР, настанот се случил вчера напладне, а велосипедистот завршил на Комплексот клиники Мајка Тереза.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде