Пороен дожд, грмежи и крупен град: УХМР објави мапа – еве во кој правец се движи невремето

Славчо Попоски предмалку објави дека силно невреме има во тетовскиот регион.

Од УХМР објавија дека има силна нестабилност во северен Полог

„Силна нестабилност во северен Полог. Јадрото полека се преместува кон западниоджт дел на Скопската котлина.

Има пороен дожд, грмежи и услови за појава на град.“, објавија од УХМР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде