ВОНРЕДНО Моментално силно невреме беснее во овој македонски град

Пороен дожд проследен со грмежи и град се очекува во текот на следнава недела да ја зафати Македонија.

Како што објави Управата за хидрометеоролошки работи во текот на следната недела, претежно во попладневните часови, ќе има почеста појава на пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и град.

Метео прогнозерот Славчо Попоски објави дека моментално силно невреме беснее во тетовскиот регион.

ПОЧИТУВАНИ МОИ, Во овој момент силно невреме во Тетово и околината!, напиша Попоски ан Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде