Последна вест: Овој македонски град зафатен од силно невреме

УХМР информира дека битолскиот регион е зафатен со невреме.

Според информациите, нестабилна облачна маса источно и јужно од Битола која дава грмежи, врнежи од дожд и град.

Да потсетиме, претходно УХМР информираше за невреме и во Прилеп.

Нестабилна облачна маса јужно од Прилеп која дава грмежи, врнежи од дожд и има услови за појава на град, објави УХМР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде