УХМР објави мапа: Невреме во Македонија – еве кои делови се погодени

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјата ќе има и наместа подолготраен дожд со засилен ветер и грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 21, а максималната ќе достигне од 30 до 38 степени. UV=8, јавува УХМР.

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: УХМР само што објави за невреме во прилепскиот регион.

Нестабилна облачна маса јужно од Прилеп која дава грмежи, врнежи од дожд и има услови за појава на град.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде