Последна вест: Силно невреме вечерва во Скопје

Скопје вечерва го зафати силно невреме проследено со силен ветер, грмотевици и град на некои места.

Во моментов силен дожд, проследен со грмотевици и ситен град има во скопската населба Карпош, Ѓорче Петров и Кисела Вода.

„Нестабилната маса од Полошкиот регион се приближува кон западниот и северозападниот дел од Скопје. Од појави моментално има силен ветер, а се очекува наскоро и пороен дожд и грмежи“, најавија претходно од УХРМ.

Се препорачува граѓаните да не бараат засолниште од дождот под осамени дрвја.

Претходно со силно невреме беше зафатен Полошкиот регион.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде