Трагедија го потресе регионот: Загина младо лице по удар од гром, друго е повредено

Во близина на Прокупље од гром загина маж.

Во несреќа што се случи за време на невреме во селото Бресница кај Прокупље, загина млад човек (32) од блиското село.

Тој бил дневен работник кој со сопственикот на тракторот И.П. (70) бил во шума кога гром удрил во тракторот.

Од силината на ударот тракторот се превртел и мажот починал на лице место.

Сопственикот на тракторот успеал да се спаси и да стигне до главниот пат, каде му била укажана прва помош и бил префрлен во Ургентното одделение на Општата болница Прокупа за понатамошна дијагностика.

Лекарскиот тим го барал несреќниот млад човек. Тој бил пронајден мртов во шумата покрај тракторот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде