ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загина 14-годишно дете во Маврово

Малолетникот се здобил со повреди и починал откако врз него паднал бојлер во куќата во населбата Маврови Анови, информираат од СВР Тетово.

Во Полициско одделение Маврово, вчера околу 18 часот, 55-годишната Д.Ѓ. пријавила дека нејзиниот малолетен син починал.

„Според пријавата, малолетникот се здобил со повреди и починал откако врз него паднал бојлер во куќата во населбата Маврови Анови“, информираат од СВР Тетово.

Неофицијално, се работи за 14-годишно момче.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде