Ужасна вест ја потресе Македонија: 36-годишен маж ја силувал малолетната ќерка

Вчера попладне 31-годишна тетовка го пријавила поранешниот сопруг во полиција.

Според пријавата, како што информираат од СВР Тетово, Ш.И.(36) од Тетово во неговиот дом ја силувал нивната малолетна ќерка.

– На 28.06.2024 во 00.50 часот полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ш.И.(36) од Тетово – велат од полицијата.

За настанот бил известен јавен обвинител, се преземаат мерки за расчистување на случајот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде