„Ауди“ излета од патот, возачот и сопатничката итно пренесени во болница

Вчера, околу 11 часот во СВР Велес било пријавено дека на делницата од автопат А1, од правец на Градско спрема Велес, во близина на наплатна станица Виничани,

патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од М. М. (67) од Куманово, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата тешки телесни повреди добил возачот, а телесни повреди добила сопатничката С. М. (66) од Куманово, констатирани во болницата во Велес.

По овластување на јавен обвинител, увид на местото извршила увидна екипа од СВР Велес.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде