Страотни сцени од Србија: Жена почна да се дави, ја спаси работник на комунално претпријатие

Незапамтено невреме синоќа, но и утринава го зафати Белград, а огромно количество дожд падна врз главниот град на Србија.

Водата направи хаос на улиците, нереални сцени граѓаните од минута во минута објавуваат на социјалните мрежи.

Драматична сцена се случи и на Петлово брдо, а потегот на работник на ЈКП „Градска чистота“ ќе се памети долго.

Имено, како што може да се види на видеото објавено на страницата „192_rs“ на Инстаграм, жената се обидела да пронајде решетка на улицата за да истече огромно количество вода, но сепак изгубила рамнотежа и паднала неколку пати, а работник на комунално претпријатие веднаш притрча да и помогне.

„Оди, оди брат таму, ќе ја поплави, жената се дави“, се слуша како млад човек од камионот дофрлува кон колегата на видеото.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде