СТРАОТНИ СЛИКИ ОД РЕГИОНОТ: Суперклеточниот вртлог направи хаос

Vukovar, 010724. Supercelija, rotirajuci vrtlog unutar oblaka, stvorila se tijekom grmljavinskog nevremena koje je zahvatilo podrucje Vukovara i okolice. Foto: Miroslav Slafhauzer / CROPIX

Невремето кое вчера попладне во вечерните часови пристигна во Хрватска ја опустоши Славонија.

Паѓаа големи парчиња мраз, а во делови од земјата се оштетени покривите и фасадите од куќите. 

Суперклетоќниот облак во вид на вртлог беше проследен со силни грмотевици, објави Дневник хр.

Ништо подобро не беше ниту во Србија каде паѓаа огромни парчиња град.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде