Страотни сцени вечерва од Србија: Пороен дожд, град и силен ветер (ВИДЕО)

Силното невреме, кое претходно беше најавувано, во текот на вечерта стигна во Србија.

Први на удар беа Бачка Паланка, каде цело време паѓало град, како и Батровци и Шид, а потоа невремето се придвижало накај Нови Сад и Белград.

На социјалните мрежи се појавија застрашувачки снимки од невремето во овие делови на Србија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде