УЖАС: Силниот ветер во Скопје откорна дрво и падна врз жена

Силен ветер откорна дрвја во центарот на Скопје. Eдно дрво падна врз жена на булеварот Климент Охридски во близина на Европскиот универзитет.

Пристигна и брза помош, и жената е пренесена на Клиника, јавува ТВ21.

Попладнево падна дрво врз автомобил во близина на „Веро Џамбо“.

Има големи гранки паднати врз возила и објекти.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде