Земјотрес утрово го стресе регионот – првични информации

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер, ја погоди утворо Грција. Потресот бил регистирран на островот Крит, 63 километри од Ираклион на длабочина од 14 километри.

Потресот е регистриран во 9:34 часот по локално време. Нема пријави за жртви или материјални штети.

Во ова подрачје земјотресите се честа појава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде