Голем пресврт во случајот со исчезнувањето на Данка Илиќ: Познато што кажал Дејан Драгијевиќ во обвинителството – се огласи и таткото

Дејан Драгијевиќ, еден од осомничените за убиството на девојчето Данка Илиќ во Бањско поле, на денешното рочиште во Вишото јавно обвинителство во Зајечар го негираше убиството на девојчето. Драгијевиќ истакна дека не ја ни видел Данка Илиќ на кобниот 26 март.

Според информациите на Нова.рс, тој го повлекол претходното признание.

Како што пренесува медиумот, тој демантираше се што првично кажал дека девојката била удрена од автомобил, убиена, а нејзиното тело било фрлено во депонија.

Неговото сослушување сега се совпадна со изјавата за Срѓан Јанковиќ, неговиот колега и уште еден осомничен за исчезнувањето на девојчето, кој исто така го повлече своето претходно признание во полиција.

По оваа информација која ја пренесоа српските медиуми, се огласи и таткото на Данка Илиќ, Милош.

– Овде гледаш проста работа, да не речам селска. А тие адвокати кои ги учат што да прават во ваков случај треба да се срамат од дипломите. Сè ќе излезе на видело еден ден, рече тој.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде