Земјотрес ја стресе Србија

Земјотрес пред малку ја погоди Србија.

Според податоците јачината на потресот бил 3,4 степени според Рихтеровата скала на длабочина од 9 километри.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 18 километри од Смедерево и на 39 километри од Белград.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде