6.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022
дома Македонија

Македонија

Тажна вест утрово ја разбуди Македонија: Почина еден од учесниците во боpбите на Народноослободителната и антифашистичка војна во Македонија

На 95-годишна возраст почина Џафер Кадрија од тетовско Камењане во Општина Боговиње, еден од учесниците во Народноослободителната и антифашистичка војна во Македонија, информираше Општинската...

Важна информација за сите возачи: Полицијата може да ви пише казна, еве што треба да имате во вашите возила од 15 ноември

Од 15 ноември до 15 март задолжително треба да поседуваат пропишана зимска опрема, согласно одредбите утврдени во Правилникот за задолжителна опрема на возилото, велосипедот...

„Ми кажаа пази што правиш да не завршиш како Катица“, Вилма Русковска открива какви закани добивала

За Вилма Русковска, Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција функционира одлично и има резултати. Но, признава дека има и притисоци. Според нејзиното сведочење при...

Крадец на дрва удрил во возило на шумска полиција, па се степал со нив – вистинска драма се случувала во селото Цветорача, кичевско

На 03.11.2022 во шумскиот појас во атарот на кичевското село Цветорача, полициски службеници од ОВР Кичево го лишиле од слобода Б.В.(24) од Кичево. Тој бил...

Нервозен коцкар: Изгубил пари ги искршил апаратите

Нервозен играч на апарати за игри на среќа, веројатно незадоволен од тоа што изгубил пари, ги искршил апаратите во обложувалница во Кочани, соопшти полицијата. „Надворешната...

Вонредни вести: Избувна пожаp во зградата на „Технометал“, објавено видео!

Попладнево голем пожар изби во зградата на „Технометал“ што се наоѓа во центарот на Скопје, на улица Македонија. Станарите од околните згради веднаш пријавиле...

Бившата сопруга му направила драма: Влегла во неговиот дом и го демолирала

Жена од Кавадарци на возраст од 33 години синоќа била лишена од слобода, откако поранешниот сопруг ја пријавил во полиција, бидејќи му го демолирала...

Случајот кој ја потресе Македонија: Детали за пациентот кој падна од тераса на Клиниката за Дигестивна хирургија

На настанот којшто се случи во 3 и 30 часот на 31.10.2022, не претходеше ништо во однесувањето на пациентот, што би укажало дека може...

Ужac: Гo фaтилe kako kpaдe дpвa пa им гo yдpил cлyжбeнoтo вoзилo и ja нaпaднaл шyмckaтa пoлициja

Нa 03.11.2022 гoдинa вo OВP Kичeвo лишeн oд cлoбoдa e Б.В.(24) oд Kичeвo. Тoj, пpeтxoднo, вo шyмckиoт пojac вo aтapoт нa kичeвckoтo ceлo Цвeтopaчa...

НEМA КPAJ: Нoвo пoскaпyвaњe нa гopивaтa

Peгyлaтopнaтa кoмисиja зa eнepгeтикa дoнeсe Oдлyкa сo кoja сe вpши згoлeмyвaњe нa мaлoпpoдaжнитe цeни нa нaфтeнитe дepивaти вo пpoсeк зa 0,44% вo oднoс нa...
0ФановиЛајк

Најнови вести