6.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022
дома Македонија

Македонија

Проверете ги Вашите сметки: Власта објави дека започна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за месец октомври

Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска започна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за месец октомври 2022 година. Корисниците...

Груевски се огради од Мицкоски: Не се согласувам со раководството на ВМРО-ДПМНЕ

Минатата недела во интервју за „А1он“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека нема да има прошка “за секој кој се огрешил пред законот”...

Најнова вест: Пронајден Штерјо Наков – ова се деталите

Неколку часови откако вчера семејствто алармираше дека исчезнал, бизнисменот Штерјо Наков бил пронајден од полицијата во село Орешани. Поранешниот акционер на „Фершпед“ бил во нарушена...

Голема промена на времето: Следуваат поројни дождови – ЕВЕ КОГА

Викендов ќе имаме пообилни врнежи, засилен ветер и заладување.  Под влијание на циклонска активност од Медитеранот,  викендов ќе преовладува облачно време со поремени врнежи од...

Од полноќ ново зголемување на цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Сашо Тасевски се огласи и направи БУМ: Не постои поголеми глупаци од нас, наместо да излеземе со ластегарки…

Фејсбук статус на актерот Сашо Тасевски кој ја обиколи Македонија: Колку сме глупи. Ќе фатат добра лекарка во криминал, министерот ќе побара оставка од неа, оваа...

Заврши владината седница: Утврдена највисоката цена за огревното дрво

Владата на Република Северна Македонија, на денешната 98-ма седница, го усвои Предлог Буџетот на Република Северна Македонија за 2023 година, предложен од Министерството за...

Бидете подготвени: Следува голема промена на времето – ЕВЕ ОД КОГА

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура...

Љубчо Георгиевски му врати на Стојменов: Легендарно беше неговото влегување во Архивот, па после неколку часови да излезе преку прозорец

Во врска со интервјуто на Борис Стојменов: -Интервјуто треба да се анализира преку очите на еден докажан соработник на Удба.Во време на лустрацијата прво го...

Се огласи познатиот метереолог: Еве кога да го очекуваме првиот СНЕГ

Познатиот метеоролог со разочарувачка временска прогноза: Еве кога да очекуваме СНЕГ! Според метеорологот топлите денови ќе потраат уште неколку денови, а потоа ќе следува заладување...
0ФановиЛајк

Најнови вести