6.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022
дома Македонија

Македонија

3АГРИЖУВАЧКИ НАЈАВИ: Парното може да поскапи и 150% – еве што вели Бислимовски!

Ако зголемувањето на цената се ориентира според поскапувањето на природниот гас, тогаш цената на парно-греењето треба да се зголеми за 150 отсто, но државата...

Натоварил 18 мигранти во полупруколка, полицијата го yапси

Денеска во 00.15 часот на место викано „Нова Петла“ во Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода А.С.(35) од с.Ињево,...

Teшка сообраќајна неcpеќа меѓу две товарни возила – ова се деталите!

Утринава информиравме дека сообраќајот на патниот правец Велес – Градско, кај местото Венуле од 11:45 часот се одвиваше наизменично, по една коловозна лента поради случена сообраќајна...

Сведоштво од скопскиот земјотрес: Бевме на журка, се слушна татнеж, луѓе со кои до вчера бев заедно ги вадеа од под урнатините…

26 јули 1963 година, 5 часот и 17 минути изутрина. Големиот земјотрес траел 20 секунди, а помали имало до 5 часот и 43 минути. 1.070...

ФОТО: Скопјанец со „Опел Корса“ се качи на жардињера

Сообраќајна незгода попладнево се случи на булеварот „Партизански одреди“. Возач на автомобил „Опел Корса“ со скопски регистерски таблици се качи на жардињера. Имено незгодата поминала...

Несекојдневен случај: Се зaпали полициско возило во движење

На 25.07.2022 во 16.03 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Слупчане, липковско, настанал пожар во возило во движење „опел фронтера“, сопственост на...

Србин истепал девојка од Скопје, полицијата го уапсила

32-годишен државјанин на Србија вчера физички ја нападнал неговата партнерка од Скопје, по што бил уапсен, соопшти МВР. „На 26.07.2022 во 03.00 часот на подрачјето...

Драма во скопско: Маж извадил пишт0л и почнал да се заканува на соседите

Маж од Волково со пишт0л им се заканувал на соседите, соопшти МВР. „На 26.07.2022 во 01.30 часот во с.Волково, скопско, полициски службеници од Единицата за...

Што прават и каде се политичарите додека во Македонија беснеат пожари?!

Додека земјата е зафатена од шумски пожари а огнените стихии во некои делови од земајта дојдоа и до прагот од домовите на граѓаните, во...
0ФановиЛајк

Најнови вести