15.8 C
Skopje
Monday, June 5, 2023
дома Свет

Свет

Светот во шок: Почина познатиот актер

Легендарниот актер Серхио Калдерон почина на 77-годишна возраст. Ѕвездата – познат по својата работа во филмовите како што се „Pirates of the Caribbean“ и „Men In Blacк“ – почина...

Музиката естрада во шок: Имаше само 47 години, почина познатиот музичар

Пред неколку дена почина поранешниот член на групата „Seven Up“ Дамир Пашиќ Тато. Оваа тажна вест на „Фејсбук“ ја сподели неговиот колега од бендот Елвир...

Прво видео од експлозијата: Се крена облак чад и прашина, работник се бори за живот – страшна несреќа во Крагуевац

Прво видео од експлозијата: Се крена облак чад и прашина, работник се бори за живот - страшна несреќа во Крагуевац Еден работник е тешко повреден...

„Пукна како бомба и само слушнавме – БЕГАЈ“: Неверојатна снимка од превртување на камион полн со бетон во Златибор

Во средата на 24 мај се случи сообраќајна несреќа во Златибор кога камион полн со бетон се преврте додека се движеше покрај паркирани автомобили. Како...

Ова е куќата поради која е убиено едно лице: Неговата снаа и нејзините две ќерки брутално го претепале, судскиот процес за ПОДЕЛБА НА КУЌАТА...

Телото на мажот Васe И.(73) е пронајдено во куќа во Смедерево, а за неговата смрт се осомничени неговата снаа М.И.(73) и нејзините ќерки А.И....

Објавено вознемирувачко видео: Едно лице загина во страшната сообраќајна несреќа во близина на Блашковец

Објавено вознемирувачко видео: Едно лице загина во страшната сообраќајна несреќа во близина на Блашковец РАНО утрово во Блашковец кај Св. Иван Желина имало сообраќајна...

Урош имал соучесник? Се проверува дали тетовираниот млад човек учествувал во МАСОВНОТО УБИСТВО

Во обвинителството во Смедерево се сослушуваат сведоците на масовното убиство што го изврши Урош Блажиќ во Мало Орашје и Дубона на 4 мај. Како што...

Светот во шок: Почина Тина Тарнер

Американската пејачка Тина Тарнер, почина на 83-годишна возраст, соопшти нејзиниот портпарол. „Тина Тарнер, кралицата на рокенролот почина денеска на 83 години после тешко и долго...

Велеше „секој што работи е глупав“: Почина најпознатиот невработен, кој живееше на сметка на германската држава

Арно Дибел, човекот кој беше познат како „најпознатиот невработен човек“, почина во Германија на 68-годишна возраст, пренесува магазинот „Феникс“. Дибел починал во болница во Хамбург пред...

Нов ужас во Белград: Избодено со нож младо момче

Во Земунската населба Алтина, Белград, денеска околу 15 часот и 30 минути дошло до посериозен инцидент. Според неофицијални информации, 20-годишно момче е рането при убод...
0ФановиЛајк

Најнови вести