15.8 C
Skopje
Monday, June 5, 2023
дома Свет

Свет

Нов ужас во Белград: Избодено со нож младо момче

Во Земунската населба Алтина, Белград, денеска околу 15 часот и 30 минути дошло до посериозен инцидент. Според неофицијални информации, 20-годишно момче е рането при убод...

Трагедија го потресе регионот: Познатиот јутјубер пронајден мртов

Српскиот јутјубер Мирко Рашиќ (33), попознат како „Неовластен сервисер“, денеска бил пронајден мртов во белградската населба Сурчин. Телото го пронашол негов колега, објави српски „Курир“. Имено, Мирко...

Паника во Москва: Наредена итна евакуација на складиштето за НУКЛЕАРНА МУНИЦИЈА Белгород-22 по експлозиите во регионот

По упадот на јуришните формации на вооружените организации против Кремљ, Руската легија на слободата и Рускиот волонтерски корпус, руските власти итно иницираа евакуација на...

Објавени нови детали за пукањето во Белград: Македонецот бил случајна жртва на нападот!?

Македонскиот државјанин Д.Л. (21), кој вчера вечер во 19 часот и 40 минути беше ранет во грбот на аголот од улиците Цар Николај Втори...

Вознемирувачко: Први фотографии од застреланиот Македонец во Белград

Македонскиот државјанин Д.Л. (21), кој вечерва во 19 часот и 40 минути беше ранет во грбот на аголот од улиците Цар Николај Втори и...

Најнова вест: Силен земјотрес ја стресе Турција

Земјотрес со јачина од 4,9 степени денеска ја погоди јужната турска провинција Адана, јавува Анадолија. Турската агенција за управување со вонредни состојби (АФАД) соопшти дека...

Трагедија ја потресе Србија: 12-годишно девојче изврши самоубиство

Тажна судбина доживеа семејство од Лазаревац во саботата вечерта кога ненадејно згасна уште еден млад живот. Девојка (12) се обесила во бањата од семејната...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Најмалку 12 загинати во човечко стампедо на стадион во Салвадор

Најмалку 12 лица загинаа, а непознат број се повредени вчера во стампедо на фудбалски стадион во Ел Салвадор, објави салвадорската влада на Твитер. Allianz F.C....

ФОТО: Две лица итно пренесени во болница по сообраќајната несреќа што се случила во Прељина кај Чачак

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи вчера во Прељина кај Чачак. На кружниот тек кој ја поврзува магистралата Ибар со автопатот...

(ВОЗНЕМИРУВАКИ фотографии) Дете обесило пет кучиња – Страшен случај пријавен во полиција кај Лесковац!

Малолетник бил однесен на распит за убиство на едно животно, а потоа признал уште четири. Тој рече дека бил принуден затоа што имале шуга...
0ФановиЛајк

Најнови вести