Позади себе остави малолетна ќерка: Панчо ДНК се прости од својот пријател Влатко

Уште еден живот прерано згасна. Трогателни посвети од синоќа се споделуваат на социјалните мрежи.

И познати лица од македонската естрада се простуваат од Влатко. Се огласи и Панчо од популарното дуо „ДНК“.

„Бате, друже, светол нека ти е патот. Рано другар, многу рано“, напиша тој на „Фејсбук“.

Оние што го познаваа велат дека бил прекрасен човек и голем другар.

Позади себе остави малолетна ќерка.

Преку социјалната мрежа Фејсбук, утрово се огалсија вицепремиерот Фатмир Битиќи и поранешниот градоначалник на град Скопје, Петре Шилегов. 

– Вчера се смеевме, а денес се сè промени. Длабоко сум тажен и потресен поради ненадејната загуба на нашиот драг партиски другар, како што го викавме, Влатко Бате.

Спомените за неговиот жив и ведар дух засекогаш ќе бидат запаметени во СДСМ.

Сочувство до семејството, роднините и пријателите – напиша Битиќи.

Почивај во мир другар !, напиша Шилегов.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде