ВИДЕО Силно невреме вечерва во Србија

Страшно невреме го зафати Нови Сад.

Како што јавуваат тамошните медиуми, небото е помрачено над Нови Сад, морничавите молњи дополнително ја влошуваат ситуацијата, а дождот врне силно.

Силното невреме, кое претходно го најави Републичкиот хидрометеоролошки завод на Србија (РХМЗ) и поради кое Министерството за внатрешни работи на Србија издаде предупредување, се повеќе го зафаќа Нови Сад и се движи кон Белград.

Како што велат делови од Нови Сад се во мрак.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде