6.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Direkten.mk

700 ПОСТОВИ0 КОМЕНТАРИ

Драма во скопско: Маж извадил пишт0л и почнал да се заканува на соседите

Маж од Волково со пишт0л им се заканувал на соседите, соопшти МВР. „На 26.07.2022 во 01.30 часот во с.Волково, скопско, полициски службеници од Единицата за...

Фото: Ова е момчето кое зaгина во Грција – сакал да направи селфи, па хеликоптер го „исkасапил“

Богат турист од Англија Џек Фентон (22) трагично загинал во Грција кога бил исkасапен од пропелерите на хеликоптер. Несреќата се случила во понеделникот попладне,...

КОРОНА ХАОС: 130.0000 новозаразени и 270 починати лица за само една недела во Грција

Во грчките болници во конкретниот период биле примени 2.793, а отпуштени 2.178 пациенти, додека пак вкупно 132 лица се приклучени на апарати на одделите...

Што прават и каде се политичарите додека во Македонија беснеат пожари?!

Додека земјата е зафатена од шумски пожари а огнените стихии во некои делови од земајта дојдоа и до прагот од домовите на граѓаните, во...

Stay Connected

0ФановиЛајк
3,592СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles