25.8 C
Skopje
Tuesday, September 26, 2023
дома Македонија

Македонија

Најнова вест: Од полноќ се зголемува цената на нафтата

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98  поевтинува за денар, а за половина денар ЕУРОСУПЕР БС-95, додека ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) ...

Јоци ГРМНА: Стасавме до големото финале. Мислам дека е време јавноста конечно да дознае…

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска - Јоци: Стасавме до големото финале. Мислам дека е време јавноста конечно да дознае како СЈО почна да се урива уште...

(видео) Во Грција се отворија првите учулишта за македонски јазик

Центарот за македонски јазик во Грција е новоформирана невладина организација која се обидува да го заштити и промовира македонскиот јазик во Грција. Од денеска Центарот...

Утpoвo пpиcтигнa yштe eднa тaжнa вecт. Пoчинa пopaнeшниoт пpeтceдaтeл нa Мakeдoнckoтo лaбopaнтcko здpyжeниe

Cojyзoт нa здpyжeниja нa мeдицинckи лaбopaнти и caнитapни тexничapи нa Peпyблиka Мakeдoниja пpeд мaлky cooпшти тaжнa вecт. Фejcбyk cтaтycoт гo пpeнecyвaмe вo цeлocт: Штoтyky ja пpимивмe...

СКАНДАЛ: „Имав силни болки, се јавив на 194, докторката ми рече да се јавам пак кога ќе бидам коректен со нив“

Стефан Петровски преку Фејсбук објава го искажа својот револт откако скршил нога и наишол на непријатен однос од надлежните служби. Тој прво бил нападнат од...

МОЌНО: Пандев објави видео кое ќе ве „наежи до коcка“

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев веќе три дена е тема во италијанските медиуми откако и официјално објави крај на кариерата. Пандев во 2001 година како тинејџер...

Малешевците денес на ПРОТЕСТ после одлуката за забрана за одгледување добиток

Мaлeшeвckитe oдглeдyвaчитe нa cвињи нajaвиja пpoтecт пopaди, kako штo вeлaт, нajaвaтa зa дeпoпyлaциja нa cвињитe. Пpoтecтoт ќe ce oдpжи дeнecka нa peгиoнaлниoт пaт Бepoвo –...

Важна информација за земјоделците! Аплицирајте за субвенции

До 31 октомври сите земјоделци кои во производната 2021/2022 година имале засеани и ожнеани површини со житни култури ќе можат да аплицираат за дополнителнна...

Пороен дожд, силен ветер, грмежи: Невреме ќе ја зафати Македонија

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Попладне најпрвин во западните делови ќе започнат врнежи...

Граѓаните во шоk: Ковачевски открива за колку ќе бидат повисоки сметките за струја ако Владата не субвенционира

Премиерот Ковачевски вели дека Владата води „интензивни преговори со земјите од соседството и други држави за да се обезбеди електрична енергија по поволна цена...
0ФановиЛајк

Најнови вести