40.8 C
Skopje
вторник, јули 16, 2024

Вести

Македонија

Забава

Сестрите на невестата решија да го пробаат зетот пред свадбата – ако добие ерекција ништо од свадбата (ВИДЕО)

На големи маки е младоженецот… Еден дечко многу се изненадил што во Африка предходело за има свадба, а изгледа дека многу мажи се на страната...

Хроника

Актуелно

Спорт

Почина познатата музичка ѕвезда: Неговата песна ја знаат сите љубители на фудбалот

Музичката ѕвезда од деведесеттите години, Дарио Џи, почина на 53-годишна возраст. На пејачот, чие вистинско име му е Пол Спенсер, пред една година му...

Тажна вест во светот на спортот: Почина легендарниот кошаркар

Легендарниот кошаркар, генерален менаџер и функционер Џери Вест (87) почина во САД. Џери Вест е еден од највлијателните луѓе во историјата на кошарката, бидејќи беше...

Фудбалскиот свет тагува: Убиен познатиот фудбалер

Војната во Палестина денеска го зеде за жртва познатиот поранешен фудбалер и репрезентативец Мохамед Баракат (39). Легендата на палестинскиот фудбал бил во својата семејна куќа...

Трагедија: Почина англиски фудбалер на 34-годишна возраст

Англискиот фудбалер Чарли Стратон почина на 34-годишна возраст, потврди неговиот поранешен клуб Вимблдон . Напаѓачот беше познат во пониските лиги. Последниот сериозен ангажман го имаше пред неколку години, а во...

Фудбалскиот свет тагува: Почина легендарниот фудбалер

Германската јавност со голема неверица ја пренесува веста за ненадејната смрт на Андреас Бреме, легендарниот лев бек на Баерн и Интер, но и германската...

Шокантни детали: Убиство со умисла – по банална расправија 21-годишник убил војник

Основното јавно обвинителство Кичево донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишник од селото Суви Дол, Македонски Брод, кој се сомничи дека лишил од...

Најнови вести

Препорачано