18.8 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Вести

Македонија

Забава

Во подрумот на актерот Тасевски живее КРАВА! Си ја пасат во парк

Стојам пред лифт во зграда, слушам мукање. Муууууу! Викам некој телевизор, гласно пуштен. Пак мууууу! Ама некако... Го гледам комшијава влегува со ѕидарска количка полна сено. Ме виде...

Премногу пиев. Мојата бивша сопруга имаше апсолутно право да ме остави…пејачот си ја разголи душата

Пејачот Предраг Пеѓа Јовановиќ попознат како Пеѓа Близанац ја разголи душата и проговори за своите пороци и разводот од атрактивна бринета. Пеѓа Близанац проговори за...

Македонскиот пејач во Задруга пред емотивен распад. Цело време плачел и молел за помош

Урош Чертиќ седел во собата за пушење кога Адам Лабунски дошол кај нив и го обвинил Чертиќ дека му ги украл патиките: Те молам само...

Хроника

Трагедија го потресе регионот: Загина цело семејство откако во нив удриле пијани возачи кои се тркале

Тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа кај Мостар, во која четворица луѓе го загубија животот, а уште четворица се тешко повредени, била предизвикана...

„Мислеше дека сите луѓе се ангели како тебе, но не се…“ – погpебан младиот Горан

Потpecни слики и зборови на пoгpeбот на 19 годишниот Горан, хуманиот чyвар на напуштени kyчиња кој се caмоy6и.„НЕ ПРЕЖИВЕА ВО ОВОЈ ЧУДЕН СВЕТ“ Го...

ТРАГЕДИЈА: Една млада жена загина, а друга е тешко повредена во страшната сообраќајна несреќа која доцна синоќа се случи на автопатот кај Грмовац

Една млада жена, а друга е тешко повредено во сообраќајна несреќа на автопатот кај Грмовац. Сообраќајната несреќа се случила на автопатот кај Грмовац, во белградската...

Актуелно

Спорт

Тpaгедија и шок: Почина познат ММА борец на 39 години!

Хрватскиот ММА-борец Маро Перак почина на 39-годишна возраст, откако му се слошило, а засега повеќе детали не откриваат хрватските медиуми. Перак во кариерата имаше 26...

Ова никој не го очекуваше: Бујар Османи заминува од политиката!?

Незадоволниците во ДУИ, кои вчера и писмено се произнесоа наведувајќи го Артан Груби како една од клучните причини што ДУИ губи гласови, истакнувајќи го...

Најнови вести

Препорачано