20.8 C
Skopje
Monday, June 5, 2023
дома Македонија

Македонија

Заврши владината седница: Објавена убава вест за пензионерите

Портпаролите на Владата Муамет Хоџа и Душко Арсовски на денешната редовна прес-конференција информираа подетално за заклучоците и одлуките донесени на вчерашната 83-та седница на...

Просечната плата во Македонија расте – еве колку изнесува

Нема да ви се верува - Државниот завод за статистика објави: Погледнете колку изнесува просечната плата во Македонија за месец јули. Просечната месечна исплатена нето-плата...

Земјоделци, побрзајте со АПЛИКАЦИЈА: Од денеска е отворено аплицирањето за дополнителна финансиска поддршка за овие земјоделци

ИЗВЕСТУВАЊЕ! Од денеска до 31.10 е отворено аплицирањето за дополнителна финансиска поддршка за сите земјоделци кои во производната 2021/2022 година имале засеани и ожнеани површини...

Тинекс се огласи со официјално соопштение по информациите објавени за наводна продажба

„Косовскиот малопродажен гигант „Вива Фреш“ постигна договор со македонскиот трговски синџир „Тинекс“ во сопственост на семејството Владимир Тодоровиќ“. Вака вчера информацијата ексклузивно беше пренесена...

Оставка на уште еден директор. Неприфатлив е нејзиниот одмазднички однос, велат тие

И диpekтopoт нa ckoпckoтo JП „Пapkoви и зeлeнилo“ Aнгeлe Coтиpoвckи дeнecka пoднece ocтaвka oд фyнkциjaтa бидejќи нe e зaдoвoлeн oд copaбoтkaтa co гpaдoнaчaлничkaтa Дaнeлa...

РКЕ донесе одлука: Големо намалување на цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Земјоделци проверете ги Вашите сметки: Исплатени се средства за повеќе мерки од програмата за директни плаќања

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој реализираше исплата на повеќе мерки од програмата за директни плаќања. 188 корисници се исплатени...

Раскол во ВМPО-ДПМНЕ: Поранешен виcок фyнкционеp најави иницијатива за cмена на Мицкоски

Packoл во ВМРО-ДПМНЕ: Поранешен висок функционер најави иницијатива за смена на Мицкоски Поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Андонов најави иницијатива за промена во раководството...

Внимавајте кога купувате огревни дрва: „Продавачот ми наплати 5,5 метри дрва, а кога дојде човекот кој ги сечеше ми го кажа ова“

Продавачот ми наплати за 5,5 метри дрва, дојде човекот да ги исече и го виде ОВА: Жената и го почастила, а тој ја И3MAMИЛ...

Ce cyдpиja тpи вoзилa нa пaтoт Peceн-Битoлa, тeшko пoвpeдeнa жeнa

Нa 17.09.2022 вo 14.45 чacoт вo OВP Peceн билo пpиjaвeнo дeka нa мaгиcтpaлниoт пaт Peceн-Битoлa, нa влeзoт зa c.Coпoтcko, peceнcko, ce cлyчилa cooбpaќajнa нecpeќa...
0ФановиЛајк

Најнови вести