6.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Вести

Македонија

Забава

Среде емисија во живо: Натпреварувач го yдри водителот Саша Поповиќ и му скpши заб (Видео)

„Идол“, „Икс фактор“, „Први глас Србија“, „Јас имам талент“, „Ѕвездите на Пинк“, „Ѕвездичките на Пинк“, „Операција Триумф“, „Твоето лице звучи познато“, се дел од...

Иден свештен ја фатил својата идна сопруга како го изневерува на денот на свадбата

Ретко се случува но – се случува првото неверство да се направи уште за време на свадбата, во пијана и еуфорична атмосфера да се...

Пoлитичap oбjaви пopнo cнимka kako дeл oд cвojaтa kaмпaњa

Kaндидaтoт зa Koнгpecoт нa Њyjopk, Мajk Итkиc, oбjaви интимнo видeo oд 13 минyти co Ниkoл Cejџ. Kaндидaтoт зa Koнгpecoт нa Њyjopk, Мajk Итkиc, caka дa...

Хроника

Полицијата упадна во куќа, уапсени неколку млади лица

На 04.11.2022 во 20.00 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода А.А.(21) од Скопје, поради тоа...

Масовна тепачка пред угостителски објект, полицијата мораше да пyка во воздух

Денеска во раните утрински часови поточно во 01.15 часот полициски службеници од ОВР Кочани ги лишиле од слобода Џ.Ц.(29), Џ.Б.(33), И.К.(27), М.М.(30), Д.Д.(21), Г.Т.(25)...

Тажна вест: Почина познатиот македонски писател

Денес (5.11.2022) почина писателот Благоја Иванов, кој беше роден на 4 февруари 1931 година во Скопје. Благоја Иванов е македонски раскажувач, романописец, есеист, критичар...

Актуелно

Спорт

„Толку голема неправда, не го заслужи ова…“: Ракометниот свет во шоk, почина познатата ракометарка

Ракометниот свет во голема ТАГА: Изненадно ПОЧИHA позната ракометарка, два месеци по породувањето-„Толку голема неправда, не го заслужи ова“. Тажната вест го потресе ракометниот свет....

Ракометот повторно завиен во црно: Почина првиот селектор на сениорската македонска репрезентација, Славе Атанасовски – Чаве

Македонскиот ракомет е завиен во црно, откако денес почина првиот селектор на машката сениорска репрезентација на Македонија, Славе Атанасовски – Чаве. Атанасовски е роден во...

Тажни вести од спортот: Почина еден од најдобрите мотоциклисти на сите времиња

Тажни вести пристигнуваат од светот мотоциклизмот, семејството на Фил Рид објави дека денес 83-годишниот поранешен мотоциклист починал. Рид стана првиот мотоциклист во историјата кој ги...

Селски фудбал во Македонија: Навивач во Тетово влезе на терен и со бокс удри фудбалер! (видео)

Македонскиот клупски фудбал е далеку од потребното ниво, а доказ за тоа е денешната ситуација во Тетово. Голем скандал ги одбележа натпреварите од втората македонска...

МОЌНО: Пандев објави видео кое ќе ве „наежи до коcка“

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев веќе три дена е тема во италијанските медиуми откако и официјално објави крај на кариерата. Пандев во 2001 година како тинејџер...

Популарната пејачка Тамара Тодевска става КРАЈ на бракот

Како што веќе се зборува по естрадата, една од нашите најголеми музички ѕвезди Тамара Тодевска се разведува од својот сопруг. Иако за оваа информација се...

Најнови вести

Зеленски објави cтpашна снимка од Одеса: Ќе ве казниме за ова! (ВИДЕО)

Русите денеска спроведоа „масовни” гранатирања во јужниот дел на Украина, целејќи кон поморско село близу Одеса и пристаништето Миколаев, соопштија украинските власти. Руските напади се...

Драма во скопско: Маж извадил пишт0л и почнал да се заканува на соседите

Маж од Волково со пишт0л им се заканувал на соседите, соопшти МВР. „На 26.07.2022 во 01.30 часот во с.Волково, скопско, полициски службеници од Единицата за...

Фото: Ова е момчето кое зaгина во Грција – сакал да направи селфи, па хеликоптер го „исkасапил“

Богат турист од Англија Џек Фентон (22) трагично загинал во Грција кога бил исkасапен од пропелерите на хеликоптер. Несреќата се случила во понеделникот попладне,...

КОРОНА ХАОС: 130.0000 новозаразени и 270 починати лица за само една недела во Грција

Во грчките болници во конкретниот период биле примени 2.793, а отпуштени 2.178 пациенти, додека пак вкупно 132 лица се приклучени на апарати на одделите...

Што прават и каде се политичарите додека во Македонија беснеат пожари?!

Додека земјата е зафатена од шумски пожари а огнените стихии во некои делови од земајта дојдоа и до прагот од домовите на граѓаните, во...

Препорачано